• 509 341 605 lub 572 338 834
  • biuro@intechjms.pl
Moje Zapytanie Ofertowe
toggle menu
toggle menu

Kompresor do lakierni – sprężarki do kabin lakierniczych

Udostępnij

Odpowiednio dobrany kompresor to bardzo ważna część lakierni. Kompresor W tym krótkim artykule postaram się opisać podstawowe różnice pomiędzy kompresorami śrubowymi i tłokowymi z punktu widzenia ich eksploatacji w kabinach lakierniczych.

Kompresor do kabin lakierniczych.

Nieodzownym elementem każdej kabiny lakierniczej, lub też ściany lakierniczej jest instalacja sprężonego powietrza.

Kompresory tłokowe:

Kompresory tłokowe oparte są o ogólnie rozpoznawaną konstrukcję z zastosowaniem tłoków i zaworów zwrontnych. ta technologia stosowana jest w nawet najprostszych, małych, domowych urządzeniach elektrycznych tego typu. Rozwiązanie w obecnych czasach, zwłaszcza w branży jest raczej przestarzałe. Kompresor tłokowy jest głośny, a jakość powietrza jest relatywnie niska. Jedyną zaletą jest jego względnie niska cena.

Często podczas uruchamiania kabin lakierniczych, wciąż spotykam kompresory tłokowe, które obsługują lakiernie. Nie jest to jednak moim zdaniem rozwiązanie opłacalne dla lakiernictwa. Od jakości powietrza zależna jest jakość powłok i w branżach takich jak np. produkcja frontów meblowych, stary kompresor tłokowy może być przyczyną niedoskonałości powłok a co za tym idzie, być źródłem strat dla firmy.

Kompresory śrubowe:

Oparte są o zupełnie inne rozwiązanie niż klasyczne sprężarki tłokowe. U najbardziej typowych przedstawicieli tego typu urządzeń. Sprężanie powietrza zachodzi po przez zmniejszanie się przestrzeni pomiędzy dwiema wirującymi, zazębiającymi się śrubami. Obie śruby różnią się kształtem.

Od wielu lat większość w Polsce kupowanych kompresorów to właśnie kompresory śrubowe i branża lakiernicza nie jest tu wyjątkiem. Kompresor tego typu w kabinach lakierniczych ma wiele zalet:

  • zapewnia wysoką jakość powietrza, zwłaszcza z wbudowanym osuszaczem
  • jest cichy – bez porównania cichszy od tłokowych odpowiedników
  • ceny kompresorów śrubowych są wyższe od tłokowych, ale na tyle przystępne że nie jest to mocno obciążający wydatek

W swojej ofercie posiadamy zarówno kompresory śrubowe jak i tłokowe ( jednak praktycznie zaopatrujemy naszych klientów głównie w śrubowe ). Urządzenia przez nas proponowane posiadają 3 lata gwarancji.

Zapraszam do podzielenia się opinią o kompresorach  i ich wykorzystaniu w kabinach lakierniczych komentarzach do tego artykułu.

Zachęcam również do kontaktu z konsultantem:

tel: 509 341 605

email: intechjms@vp.pl

Pozdrawiam

Jakub Szewczyk

 

Udostępnij