• 509 341 605 lub 572 338 834
  • biuro@intechjms.pl
Moje Zapytanie Ofertowe
toggle menu
toggle menu

Robot lakierniczy w kabinie lakierniczej – czy warto zainwestować?

Udostępnij

Zautomatyzowanie procesu produkcyjnego obecnie nie jest już niczym niezwykłym. Z biegiem czasu technologia z jednej strony staje się tańsza, a z drugiej coraz więcej firm ma problemy z pozyskaniem pracowników. Rozwiązaniem może okazać się robot lakierniczy.

Problem braku rąk do pracy dotyczy również branży lakierniczej. O specjalistę lakiernika jest coraz trudniej, a fachowcy żądają coraz większych wynagrodzeń za swoją pracę. Jako producent kabin lakierniczych idziemy z duchem czasu i oferujemy naszym klientom kabiny lakiernicze wyposażone w roboty lakiernicze.

O tym czy warto przejść z lakierowania ręcznego na automat należy rozpatrywać pod kątem kilku aspektów:

  • Koszt pracy – na każde 1000 zł płacone pracownikowi trzeba dopłacić ZUS i PIT, uwzględnić koszt urlopu, a ratę leasingu o tej samej wartości po prostu księgujemy jako koszt.
  • Robot lakierniczy nie odejdzie z dnia na dzień do innego zakładu pracy, więc bezpieczniej można zainwestować w niego pieniądze. Ile razy wyszkoleni pracownicy porzucali swojego mentora, jak tylko poznali dobrze swój fach.
  • Robot lakierniczy utrzymuje bardzo powtarzaną jakość – po wysterowaniu mamy zawsze tą samą jakość.

Roboty lakiernicze różnią się wyglądem i oprogramowaniem w zależności od branż, które obsługują. Również kabiny lakiernicze w których roboty są instalowane różnią się w zależności od procesu który jest przez nie obsługiwany.

Kolejną zaletą kabin lakierniczych z robotem malarskim jest kompatybilność z kabinami suszarniczymi. Oznacza to że możliwe jest stworzenie całej linii produkcyjnej, która następnie może być rozbudowana o kolejne sekcje wraz z wzrostem zapotrzebowania na wydajność działu produkcji.

Osobiści uważam, że to właśnie możliwość zwiększania wydajności, połączonego z eliminacją problemów pracowniczych jest największą korzyścią zakupu kabiny lakierniczej z robotem lakierniczy. Korzyść ta jest widoczna zwłaszcza w segmencie małych i średnich firm, gdzie po zainstalowaniu tego rozwiązania, przedsiębiorca zyskuje czas dla tego co w biznesie najważniejsze – dla klientów.

Zapraszam do podzielenia się opinią na temat kabin lakierniczych w których pracuje robot lakierniczy, oraz do zapoznania się z naszą ofertą rozwiązań dla branży lakierniczej. Służymy poradą w kwestii budowy kabin lakierniczych oraz wyposażenia lakierni w potrzebny osprzęt.

Pozdrawiam i zapraszam do kontaktu

Jakub Szewczyk

tel. 509 341 605

email: intechjms@vp.pl

 

INTECH JMS  – kabiny lakiernicze – wentylacja przemysłowa.

Udostępnij