• 509 341 605 lub 572 338 834
 • biuro@intechjms.pl
Moje Zapytanie Ofertowe
toggle menu
toggle menu

Kabiny lakiernicze

Dla nas najważniejsze w kabinach lakierniczych jest dostosowanie produktu do indywidualnych potrzeb procesu lakierniczego Inwestora w sposób który zapewni maksymalną jakość jego nanoszonych powłok i pełne bezpieczeństwo pracy.

Korzyści kabin lakierniczych INTECH:

 • Wysoka jakość nakładanych powłok
 • Możliwość zautomatyzowania produkcji
 • Bezpieczeństwo procesów produkcyjnych
 • Zmniejszenie kosztów produkcji dzięki rekuperacji
 • Komfort pracy i łatwość obsługi
 • Wykonanie w EX
 • Fachowa pomoc doradcza
 • Cicha praca urządzenia
 • Wykonanie „pod klucz”

Doświadczenie:

Mamy bogate doświadczenie w tworzeniu kabin lakierniczych, dopasowanych do indywidualnych potrzeb klienta. Wyposażyliśmy ponad 500 zakładów produkcyjnych w Polsce.

Gwarancja jakości:

Dostarczane przez nas rozwiązania są tworzone przez nas w kilku wyspecjalizowanych zakładach w okolicach Bydgoszczy. Większość elementów naszych kabin powstaje w systemie „in home”. Pozostałe elementy są zamawiane wyłączne u polskich, niemieckich, włoskich, czeskich i szwajcarskich producentów. Wysoka jakość używanych przez nas materiałów pozwala zapewnić wysoką trwałość i skuteczność dzięki czemu możemy zapewnić wieloletnie gwarancje naszych produktów.

 

 

Najczęściej obsługiwane branże:

Budujemy kabiny lakiernicze dla producentów mebli, lakierników samochodowych, w tym pojazdów użytkowych, jak i innych branż, np. przemysłu metalowego lub tworzyw sztucznych. Nasze rozwiązania cechują się dopasowaniem pod indywidualne potrzeby procesów technologicznych naszych klientów. Tworzymy produkty które zapewniają wysoką jakość nanoszonych powłok zarówno przy lakierowaniu niewielkich detali, jak i brył o znacznych gabarytach.

Wszechstronność – typy kabin lakierniczych:

Wykonujemy zarówno zabudowy wewnątrz hal produkcyjnych, jak i wykonujemy kabiny wolnostojące.

Przy projektowaniu wolnostojących kabin należy pamiętać o komunikacji z innymi segmentami procesu produkcyjnego.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, możemy pomóc zorganizować przestrzeń wokół kabiny lakierniczej tak, aby w ergonomiczny sposób była ona połączona z innymi stanowiskami np. szlifiernią, suszarnią, czy magazynkiem lakieru.

Automatyka w kabinach lakierniczych:

Sterowanie pracą naszych urządzeń może w zależności od potrzeb przybrać formę rozbudowanych rozdzielni sterujących z wieloma zautomatyzowanymi elementami lub też prostych układów manualnych. Wykonaliśmy również wiele instalacji kabin lakierniczych, które zawierały robota lakierniczego. Często nasze realizacje zawierają również system transportu elementów, który również może zostać zautomatyzowany.

 

Wyciągi w kabinach lakierniczych:

Każda kabina lakiernicza, niezależnie od przeznaczenia, zawiera instalacje wyciągowe. Instalacje te zazwyczaj przyjmują formę ścian lakierniczych lub odciągów podłogowych, a czasami zawierają oba elementy.

Głównym zadaniem odciągu lakierniczego jest zapewnienie bezpieczeństwa i jakości. Wysoka jakość systemów odciągowych sprawia, że nasze  kabiny lakiernicze nie są zagrożone wybuchem. Proponowane przez nas instalacje odciągowe w kabinach lakierniczych, są tworzone w oparci o specyfikę produkcji naszych klientów. Na podstawie informacji dotyczących tego, jaki element ma być lakierowany, w jakiej ilości i w jaki sposób tworzymy skuteczne rozwiązania.

Filtracja węglem aktywnym:

Zapewniamy również profesjonalny system filtracji kabin lakierniczych przez węgiel aktywny.  Rozwiązanie to jest w szczególności potrzebne klientom których zakłady produkcyjne znajdują się w miastach lub na obszarach ekologicznie newralgicznych. Bogate doświadczenie pozwala na tworzenie rozwiązań skutecznych i łatwych w obsłudze.

 

 

 

Instalacja nawiewowa w kabinach lakierniczych:

Kolejnym ważnym elementem jest instalacja nawiewowa. Jej głównym zadaniem jest eliminacja zjawiska występowania wtrąceń, oraz dostarczenie przefiltrowanego i ogrzanego lub schłodzonego powietrza.

Aby zapewnić wysoką jakość procesu lakierniczego w kabinach lakierniczych i koniecznym elementem jest instalacja nawiewna. Odciąg lakierniczy prawidłowo wykonany zapewnia brak zagrożenia wybuchem i odbiór zapylenia powstałego podczas lakierowania. Z kolei zadaniem instalacji nawiewowej jest zapewnienie dodatniego bilansu powietrza w lakierni, przez co zapewniamy brak zagrożenia występowania tzw wtrąceń. Wtrącenia są to niewielkie zanieczyszczenia, które mogą dostać się do kabiny lakierniczej z zewnątrz. Aby wyeliminować ten problem wtłacza się do lakierni trochę więcej powietrza niż odbiera wyciąg lakierniczy. Dodatkowo zadaniem instalacji nawiewnej jest zapewnienia zrównoważonego przepływu powietrza w pomieszczeniu oraz ogrzanie dostarczanego powietrza.

 

Ogrzewanie kabin lakierniczych odbywa się zazwyczaj przy wykorzystaniu jednego z trzech mediów grzewczych:

 • Wody lub glikolu – instalacje centralnego ogrzewania
 • Gazu – piece nadmuchowe z palnikiem gazowym
 • Oleju opałowego – piece nadmuchowe z palnikiem olejowym

Każde medium ma swoje zalety i wady. Szczegółowe informacje zawarte są w poniższych podkategoriach z uwzględnieniem potrzeb różnych branż z zakresu lakiernictwa.

Oświetlenie kabin lakierniczych:

Oświetlenie również ma wypływ na jakość nanoszonych powłok. Wiele lakierowanych produktów wymaga określonej barwy i natężenia światła. Problem ten dotyczy głównie branż dla których ważną rolę odgrywa jakość koloru. W naszych kabinach lakierniczych plena oświetleniowe dobierane i ustawiane są w sposób który ma zapewnić najlepsze możliwe warunki widoczności.

 

Zapraszamy do kontaktu z nami.

Pomożemy dobrać rozwiązanie dopasowane do profilu produkcyjnego.